O NAS

Ewa Mierzejewska

Z wykształcenia – historyk sztuki (dyplom na UW). Z zawodu – dziennikarka specjalizująca się w tematyce designu i sztuki. Przez wiele lat pełniła funkcję redaktora naczelnego w magazynie “Dom & Wnętrze”. Od kilku lat występuje jako ekspert w cotygodniowym cyklu „Odpicowane mieszkanie” w Dzień Dobry TVN. Miłośnicy pięknych wnętrz pamiętają ją także z autorskich programów telewizyjnych na kanale Domo+.
Kuratorka wystaw i organizatorka dużych wydarzeń o charakterze targowym (m.in. „Strefa Designu”, „Cenne, bo polskie”). Często pełni rolę prelegenta, szkoleniowca, jurora konkursów (m.in. must have na festiwalu Łódź Design). Doradza firmom i osobom prywatnym w zakresie projektowania wnętrz i dekorowania ich sztuką. Prowadzi ekspercki blog ewaiwnetrze.pl

Lena Szwed-Strużyńska

Scenograf i dekorator wnętrz. Prowadzi galerię sztuki współczesnej Leonarda Art Gallery (dawniej: Mostra) http://leonarda.gallery/. Od 2013 roku współtworzyła Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego. Zorganizowała kilkadziesiąt wystaw w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie spotkania “Mostra Art-Session”. Reprezentuje wielu starannie wyselekcjonowanych artystów malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Są wśród nich tak znane nazwiska jak Józef Wilkoń, Andrzej Mierzejewski, Andrzej Dudziński, Andrzej Cisowski, Antoni Fałat, Sylwester Ambroziak, Józek Nowak. Do tego grona dołączyli niedawno Kacper Dudek, Daria Solar i Jarosław Borek.
Z doświadczenia i wiedzy Leny Szwed-Strużyńskiej korzysta wiele firm i osób prywatnych, zwłaszcza, że specjalizuje się ona zarówno w zakresie doradztwa inwestycyjnego, jak i aranżacji wnętrz dziełami sztuki.

Foto: Przemysław Blechman